Сенида и Лепа Брена ги одмерат силите на Red Bull SoundClash

Ако сте во потрага по највозбудливиот музички настан на летото, тогаш дефинитивно Red Bull SoundClash е нешто што не смеете да го пропуштите!Red Bull SoundClash, музички настан со традиција од скоро-па-20-години, е концепиран на тој начин да подразбира настап на две музички легенди кои наизменично (и заедно), на две бини, ги изведуваат сoпствените (и обратно) музички нумери во неколку рунди.

На 2 јуни, на Долен Калемегдан во Белград, ќе се случи првиот Red Bull SoundClash во Србија каде ќе се судрат две музички кралици - Лепа Брена и Сенида. Музички спектакл во најава!

Овој единствен и уникатен музички дуел е синоним за врвна забава и незаборавно искуство кое, според зборовите на музичките диви Лепа Брена и Сенида, ќе биде повеќе од уште еден концерт.

Двете пејачки ќе се обидат да се презентираат во најдобро светло на две бини, а секоја со сопствениот шарм, харизма и препознатлив стил ќе даде свој печат. Од друга страна, публиката ќе добие неповторлива шанса вистински да ужива во никогаш-до-сега-невиден аранжман и изведба на дел од најголемите музички хитови на овие две балкански диви.

Не пропуштајте ја оваа единствена животна шанса да пеете и да се забавувате во придружба на познатите хитови на Лепа Брена и Сенида! Купете си карта за настанот на Cooltix.rs, Tickets.rs или Gigstix.rs и летото официјално може да започне!Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...

Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби