Македонската естрада вибрира на нова „ФрЕкФеНцИјА“ - Sarah Mace со новa песна и видео запис

Што не можат зборовите, можат погледот и допирот, а што не можат ни тие, може музиката. Во ерата во која живееме, каде секој наш чекор е дигитален и очекуван, не би постоела убавината и мистеријата на секојдневието, доколку не би постоела уметноста и музиката. Жедни да се приближиме кон живи, длабоки, ултра-забавни емоции, - и со желба на праг на исполнување, Сара Мејс на јавноста ѝ подари освежувачко транспортирање на една поинаква „ФрЕкФеНцИјА“.Енергијата, којашто се испреплетува низ стиховите е забавна „мелодична четка“, а вајбот во оваа нова песна и видео запис, е инспирација од колоритните 90ти. Сѐ се движи во ритам на искршен бит, со позитивни вибрации и во фанки расположение. Новата песна на Сара Мејс веќе ја сетира и обојува новата дефиниција за колективниот вајб на забавата и на претстојниот летен период, каде љубовта е дел од секоја насмевка, танц, прегратка.

Музиката и текстот се на Сара Мејс, аранжманот и продукцијата се на Иван Петровски. Видео записот е креативно режисерско дело на Кристијан Шемко, во тим со Томислав Живковиќ, кој стои зад уникатниот сплет на ефекти и колор-корекција. Уникатната кореографија, која совршено е синхронизирана со текстот и мелодијата е осмислена од страна на тимот на Студио Брејк а Лег.

Видео записот, снимен во модерен објект на Компанија Велкоски, е замислен да биде визуелна манифестација на новата песна на Сара, како урбан простор со колоритно фокусирани делови и футуристички предмети на KARE. Истите сами по себе го надополнуваат расположението и „вибрацијата“ во која Сара Мејс го изведува овој нов сингл, во свој препознатлив, а сепак поразличен стил.

Главните креативни умови, за доловување на Сара, како „трансформатор“ на вибрирачки емоции во видео записот, како и на танчерите Андреј Димовски, Елена Цветановска и Ивана Стојановска, - се многубројни. Фросина Ангеловска стои зад изведбата на шминката, а воедно е и во улога на стилист, задолжена за комбинирање на фанки модерни модни парчиња од Magnetik, најмногу од Yamamay, Oltre & Motivi и Студио FRAN за сите комплетни стајлинзи. А секако за дополнување на визуелната магија, „главни виновници“ се и Дарко Петковски од HairHouse за сите фризури, како и Skinfinity за негуваниот изглед и боди шејпинг на Сара.

Македонската естрада дефинитивно вибрира на нова „ФрЕкФеНцИјА“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби