Шакира: Не сум дипломат во Обединетите нации. Јас сум уметник!

Шакира е горда на нејзината песна по разделбата со Пике, „Bzrp Music Sessions, Vol. 53“, но членовите на нејзината издавачка куќа биле мошне претпазливи околу нејзиниот избор на стихови.

-Кога ја направив таа сесија, луѓето од мојот тим велеа: „Te молам, смени го ова. Не ни помислувај да излезеш со тие стихови.“ Им реков: „Зошто да не?“ Не сум дипломат во Обединетите нации. Јас сум уметник и имам право да работам на моите емоции преку мојата музика, вели Шакира

- Тоа е мојата катарза и мојата терапија, но исто така е и терапија на многу луѓе. Знам дека сум гласот на многу луѓе, не сум претенциозна само реална. Го позајмувам мојот глас на многу жени, кои можеби сакаа да ги кажат истите работи што ги кажав јас и можеби немаа потврда да го сторат тоа. Мислам дека песните како сесијата со Bizzarrap или онаа што ја направив со Karol G на многу жени им дадоа сила, самозајакнување, самодоверба и исто така поддршка да го изразат и кажат она што треба да го кажат, додава пејачката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби