Bob Dylan го најави новиот студиски албум „Tempest“

Триесет и петтиот по ред албум на големата музичка легенда ќе излезе на 10-ти септември.

Ден подоцна од излегувањето на албумот за британскиот пазар, истиот ќе биде достапен и за американскиот пазар.

Албумот содржи 10 песни, комплетно напишани од Dylan. Излегувањето на „Tempest“, ќе се поклопи со 50-годишнината од неговата музичка кариера. Неговиот деби албум излезе во 1962-та година.

Bob Dylan моментално е на европска турнеја, а овој викенд ќе биде главна ѕвезда на фестивалот Benicassim во Шпанија. Турнејата ќе ја заокружи во 2013 година, со настапи во Велика Британија.

Еве некои од темите кои ќе се најдат на новиот албум на Dylan: 'Duquesne Whistle', 'Soon After Midnight', 'Narrow Way', 'Long and Wasted Years'.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби