Каролина со „Македонско девојче“ на EXIT фестивалот

Каролина Гочева заедно со својот бенд ќе ја има честа да настапи на овогодинешното издание на фестивалот EXIT во Нови Сад. Имено, тие ќе се претстават со проектот „Македонско девојче“, кој беше многу добр прифатен од македонската публика.Нејзиниот настап како еден од хедлајнерите ќе се одржи на 11 јули на Fusion Stage. Освен Каролина, оваа година на EXIT ќе настапат и светската Емели Санде, Faithless The Prodigy, Hardwell, Morothead и многу други.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби