Халанд постигна гол против секој противник во Премиер лигата

Фудбалерот на Манчестер сити, Ерлинг Халанд синоќа постигна гол на одложениот натпревар од 18. коло на англискиот шампионат против Брентфорд.

Норвежанецот се запиша во листата на стрелците во 71. минута од натпреварот и тоа беше единствениот погодок вреден три бода за „Граѓаните“.

Така, Халанд постигна гол против секој од 21 тим од Премиер лигата со кој се соочи.

Халанд стана само вториот играч во историјата на лигата кој го направил овој подвиг. Претходно тоа му успеа на Хари Кејн кој настапуваше за Тотенхем.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...