Викенд ремек делото на Погба

Израмнувачкиот погодок на Пол Погба за Јувентус против Сауоло од 7-то коло во Серија А, веќе италијанските медиуми го прогласија за „ремек дело“ на фудбалскиот викенд.

Французинот во дресот на „Старата дама“ успеа да погоди во 19-та минута од натпреварот а со тоа да му донесе бод на лидерот Јувентус, откако само 6 минути претходно Симоне Заза ги донесе домаќините во водство.

По завршувањето на 7-то коло, Јувентус остана лидер на табелата во Серија А, но на само 1 бод пред Рома која со 3-0 беше поуспешна од Киево.

Конечниот резултат помеѓу Сасуоло и Јувентус остана 1-1.

Ова е голот на Погба

А и голот на Заза не беше воопшто лош мора да се признаеПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Оди човек по улица кога поминува кола и му ја прегазува едната нога. Човеков се витка од болка и му се дере на возачот:
- Ах, мајката твоја, за ова ќе ми платиш пола милион...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на извидничкото движење
1512.- Во Севилја, Шпанија, умре Америго...
1732.- Роден е Џорџ Вашингтон, прв претседател...
1788.- Во Данцинг е роден Артур Шопенхауер,...