Погба за +11

Фудбалерот на Јувентус, Пол Погба со единствениот погодок во 82-та минута на Јувентус Арената во Торино успеа да му донесе победа и 3 нови бода на тимот на Масимилијано Алегри во натпреварот од 26-то коло против Сасуоло.

Погба со прекрасен полу-волеј биеше прецизно за „Старата дама“ по што и донесе предност од 11 бода пред второпласираната Рома на табелата во Серија А. Јувентус по одиграното 26-то коло го држи врвот со 61 освоен бод, додека пак Рома се наоѓа на втората позиција со 50 бода.

Ова беше првиот погодок за Погба за Јувентус од јануари оваа година.

Погледнете.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1473.- Роден е Никола Коперник, полски астроном,...
1743.- Роден е Луиџи Бочерини, италијански...
1797.- Папата Пие VI со Наполеон Бонапарта го...
1800.- Наполеон Бонапарта се прогласи за прв...