ВНЕСЕТЕ ЖЕШТИНА ВО СЕКСУАЛНИОТ ЖИВОТ

Совети кои ќе ви се најдат за подобар секс со партнерот

Малку експериментирање во интимниот однос на паровите не е на одмет, особено ако се работи за долги врски и кога веќе е испробано сè во креветот.

Со помош на овие совети ќе ги зачините работите и ќе имате можност да пробате нешто интересно кое до сега сигурно не сте го испробале.

1. Гледајте се во очи со партнерот додека мастурбирате

Дозволете партнерот да ве допира со цел да ве „запали“ и гледајте се директно во очи. На овој начин ќе доживеете многу посладок оргазам отколку обично, а сепак испробувате и нешто ново во вашиот сексуален живот.

2. Имајте орален секс без очекување дека ќе има мастурбација

Покажете му на партнерот дека сте стрствени и со нетрпение очекувате да имате орален секс. Дајте му на знаење дека не е важно дали ќе има мастурбација или не, вие секако ќе уживате во тоа. Искористете го јазикот и покажете се најдобро што знаете. Користете ја усната за да го истражите телото на партнерот. Верувајте дека ќе биде изненаден од вас.

3. Испробајте секс на место кое е забрането

Монотонијата од водење на љубов во спалната и на каучот во дневна е веќе досадно и може да го убие вашиот сексуален живот. Пробајте нови места во домот кој никогаш не ви текнале. Пробајте во бањата, во кујна или на работната маса. Доколку живеете во зграда заглавете го лифтот на 10 минути и испробајте нешто ново. Бидете креативни и двајцата ќе бидете задоволни од сето ова.

4. Направете потег кој ќе биде вашиот „заштитен знак“ во кревет

Одберете некој потег што го возбудува вашиот партнер, нешто што ќе ве направи посебни и подобри од претходните, дадете го својот максимум. Кога ќе се запрашате по што ви било најубаво со претходните партнери сигурно тоа ќе биде посебниот начин на сексуално задоволство кое ви го пружил. Бидете диви и направете свој меѓусебен јазик со кој ќе комуницирате преку поглед.



Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби