Го можеш ли ова: Спортски Кама Сутра пози

Секс како нуркач

Позата почнува како класична каубојка во која жената е над мажот, но пресвртот е во поставеноста на рацете и вртењето во десно под агол од 90 степени. Додека е врз мажот жената ги позиционира рацете зад грбот и прави ротација во десно која го стимулира како нејзиното, така и машкото тело на невообичаен начин.Секс како кревач на тегови

Таа се наведнува и се прилепува свртена со главата кон ѕидот додека тој се мести веднаш зад неа и при секоја пенетрација по малку ја подига од земјата. Со поместувањето на женското тело понапред или поназад се добива саканиот агол кој има најсилен ефект.

Секс како борач

Двајцата партнери легнуваат еден спроти друг и ги испреплетуваат нозете како ножици. Оваа интимна поза освен тоа што ги прилепува партнерите еден до друг може да доведе до експлозивен оргазам доколку при пенетрацијата се применат кружни движења.Секс како гимнастичар

Партнерката легнува на грб и ги приближува нозете колку што може повеќе кон главата така што со рацете му прави потпора на грбот. Партнерот клекнува на колена и започнува да пенетрира. За дополнителна стабилност се препорачува да се држи за женските колкови додека ги прави своите движења.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца истражувачи бегаат од племе човекојадци и по некое време пристигнуваат до кањон широк најмалку 15 метри.
- Што ќе правиме сега? - прашува едниот.
- Ќе скокаме, ете што ќе...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. Од 21.03.2019 на регионалниот патен правец Р1103 Неготино – Лакавица се извршуваат работи на пат,...
Верски календар
На денешен ден
1611.- Роден е Евлија Челебија, турски патописец....
1634.- Британските колонисти на чело со лордот...
1807.- Во Англија е забранета трговијата со...
1812.- Роден е Александар Иванович Херцен, руски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби