2020 Volkswagen T-Roc кабриолет забележан на шпионски фотографии

Volkswagen ја подготвуваат кабриолет верзијата на нивниот T-Roc SUV, која била забележана на шпионски фотографии пред нејзиното појавување на пазарот во 2020.Моделот бил потврден уште во февруари 2018, а сега за прв пат можеме да го видиме камуфлираниот во живо. Од сликите се забележува дека се работи за модел со 2 врати и кров од материјал кој се превиткува, а во неговото развивање Volkswagen инвестирале 80 милиони евра.

Се очекува овој модел да биде еден од 20-те SUV модели на VW кои компанијата треба да ги произведе до 2020, и да има огромен успех, судејќи според успехот на стандардниот модел.При крајот на 2018 треба да се појави и T-Cross, SUV модел базиран на Polo, кој ќе биде во категорија под T-Roc.

T-Roc кабриолетот ќе се произведува во Osnabrück фабриката на VW во Германија, каде порано се произведувал Golf кабриолетот, а сега таму се прават моделите Tiguan и Porsche 718 Cayman.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Возел камионџија и паишол на калуѓерка - автостоперка. Застапал ија примил во камионот. Кога се доближиле до целта и рекол дека мора да му плати за возењето. Калуѓерката му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
41.- Убиен е римскиот цар Гај Јулиј Калигула. Тој...
76.- Роден е римскиот цар Публиј Елиј Хадријан,...
1712.- Роден е Фридрих Втори Велики, пруски крал...
1732.- Роден е францускиот писател Пјер Огистен...