2018 Porsche Panamera GTS и Panamera GTS Sport Turismo

Porsche ги претстави нивните нови спортски салон и караван модели Panamera GTS и Panamera GTS Sport Turismo.

И двата ќе имаат 4.0 литарски twin-turbo V8 мотор со моќност до 470 коњски сили и 620Nm вртежен момент, што од сегашните модели е повеќе за 20 коњски сили и 100Nm. Овие подобрувања ќе овозможат забрзување од 0-100км/ч. за 4.1 секунди, и максимална брзина од 470км/ч. (Panamera) и 465км/ч. (Sport Turismo).

Сегашниот Panamera модел бил нуден со GTS трим, но ова е прв пат тој да е понуден и во Sport Turismo конфигурацијата. Сите GTS модели, покрај помоќните мотори, имаат модификации на шасијата (која е спуштена 10mm пониско во однос на регуларните Panamera Модели), како и рекалибрирана верзија на PASM активниот систем на суспензија. Менувачот е 8-брзински, а погонот е на сите тркала.И двата модели како стандарден го добиваат Sport Design пакетот кој вклучува бројни црни трим елементи, 20-инчни Panamera Design бандажи, додека во кабината има мешавина од Алкантара и анодизиран алуминиум.

Panamera GTS чини 120 700 евра, додека Sport Turismo околу 123 200 евра.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто слонот има две дупчиња на сурлата?
- Едно за топла, едно за ладна вода?
- А кај му е бојлерот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Поради одрони, сообраќајот на регионалниот пат Делчево- Македонска Каменица се одвива по една сообраќајна лента. Се преземаат мерки за расчистување на коловозот. ИЗВЕСТУВАЊЕ:На...
Верски календар
На денешен ден
1936.- Во местото Горки, кај Москва, умре Алексеј...
1940.- Францускиот генерал Шарл де Гол ги повика...
1953.- Египет е прогласен за република по...
1965.- Во Алжир е извршен државен воен преврат....