2019 Lamborghini Huracan Evo

По тизер сликите, Lamborghini и официјално го претставија новиот Huracan, со подобрувања во стајлингот, шасијата, моторот и технологијата. Првите испораки се очекуваат оваа пролет по почетна цена од 188 500 евра.Подновениот Huracan Evo ќе го има истиот 5.2 литарски V10 мотор од сегашниот модел, но со титатниумски вентили и поголема моќност – 640 коњски сили и 600Nm вртежен момент, што е за 30 коњски сили и 40Nm повеќе од сегашниот.

Забрзувањето на Huracan Evo од 0-100км/ч. ќе изнесува 2.9 секунди, а максималната брзина над 323км/ч.

Новиот Huracan ќе го задржи постоечкиот систем за погон на сите тркала, но ќе има подобрена шасија, т.е нов систем за управување на задните тркала, како и нова LDVI (Dinamica Veicolo Integrata) централна единица за процесирање која ќе овозможува модифицирање на карактеристиките на шасијата според потребите на возачот.Промените на екстериерот ќе вклучуваат уникатни 20-инчни алуминиумски бандажи, нов преден и заден браник, како и нови отвори за воздух. Подобрени ќе бидат задниот спојлер, предниот сплитер и задниот дифузер.

Ентериерот ќе биде во комбинација од Алкантара и кожа, а ќе биде вграден и нов 8.4 инчен infotainment систем со Apple CarPlay, сателитска навигација и интернет радио. Сè уште не се знае дали ќе биде поддржана Android Auto конективноста.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1270.- Умре францускиот крал Луј Деветти, кој во...
1530.- Роден е Иван Четврти Василевич - Грозни,...
1718.- Француските доселеници во Америка во...
1744.- Роден е германскиот писател, историчар,...