Официјална дизајнерска скица на малечка Tesla

Автопроизводителот Tesla ги претстави плановите за креирање на нов дизајн центар за истражување и развој во Кина, а како дел од таа објава беше прикажана скица како би изгледало првото компактно возило на компанијата.Доколку стигне до фаза на производство, овој модел би се наоѓал под Model 3 во понудата на Tesla и би претставувал ривал на Volkswagen ID.3.

Дизајнерската скица е објавена во официјален документ од компанијата во кој биле опишани намерите на новиот центар и преку кој биле повикани апликанти за работа.

Во 2018-та, директорот на Tesla, Елон Маск, на акционерите им најавил дека планира да изгради компактно возило кое би било ривал на Volkswagen Golf за „помалку од 5 години“, така што е возможно новата скица да се однесува токму на еден таков модел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Двајца другари, едниот стар ловџија, другиот тазе, одат на лов. Влегуваат тие во шумата и стариот ловџија му вика на новајлијата:
- Седи сега ти во грмушкава и глас да не си...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1640.- Во Антверпен умре Петар Паул Рубенс,...
1672.- Во Москва е роден Петар Велики, цар на...
1778.- Во Париз умре Франсоа Волтер, француски...
1918.- Умре Георгиј Валентинович Плеханов, руски...