Модни трендови кои настанаа благодарение на социјалните мрежи

Модните блогерки секогаш се трудат да ни ги прикажат најновите модни трендови, но за разлика од порано сега и самите можеме да сме во чекор со нив благодарение на социјалните мрежи.

Социјалните мрежи веќе станаа платформа која ги лансира и диктира стиловите кои ќе владеат престојната сезона.

Реси од џинсФармерките се едни од најспоменуваните парчиња на социјалните мрежи. Посакувани се во сите бои и облици, но овој пат фокусот не е на нив туку на ресите кои висат од нив. Колку повеќе ги има, се смета дека се поштосни.

Ситен накитНакитот е моден додаток  со кој доколку претерате може да да изгледате кичесто. Сепак, ситниот накит може да додаде нежност на вашиот веќе совршен изглед. Се смета дека филиграните секогаш се уникатен избор на додатоци кои претставуваат одличен избор за оваа сезона.

Мрежести хулахопкиИако имаат долга секси историја зад себе, сепак социјалните мрежи токму сега го одобрија овој моден тренд. Мрежестите хулахопки освен што го привлекуваат вниманието на останатите, важат и за едно од најинтригантните парчиња кои предизвикуваат мистерија и сензуалност.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби