СЈО врши претрес во канцеларијата на судијата Владимир Панчевски

Специјалното јавно обвинителство во рамки на една од своите предистражни постапки врши претреси во Основен суд Скојпје 1.

Од СЈО за МИА потврдија дека претреси се вршат во канцелариите на судијата Владимир Панчевски и уште двајца вработени во судот.

Според првичните информации тие се сомничат за оддавање службена тајна.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се собрале репрезентациите на Колумбија и Јамајка.
Едните ја испушиле тревата, а другите ги ишмркале цртите.
Натпреварот бил одложен.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1531. Папата Клемент VII нареди во португалската...
1538.- Папата Павле III го исклучи од...
1718.- Англија и објави војна на Шпанија.
1749.- Роден е Доменико Чимароза, италијански...