Поевтино ДВД за Xbox

Во Microsoft сфатија дека е крајно време да ја намалат цената за HD DVD Xbox 360.

Компанијата одлучи цената да биде намалена за 50 долари, што значи дека сега наместо 180, HD DVD Xbox ќе чини само 130 долари.

Во компанијата се одлучиле за вакво намалување на цената заради конкурентот Toshiba.

Имено, во Toshiba, неодамна произведоа, а и го претставија самостојниот HD DVD player (овој продукт има ознака HD-A3), а стартната цена му беше 150 долари.

Ова го вознемири одговорните во Microsoft, бидејќи тие се свесни дека нивниот HD DVD може да работи исклучиво со Xbox 360.

Поевтините единици веќе се достапни на канадскиот и американскиот пазар, а многу скоро го најавуваат и доаѓањето на останатите пазари.

{И.Ј}Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...