Капетан Кирк во солзи по патувањето во Вселената

Вилијам Шетнер помина 11 минути во ракетата на вселенската агенција „Blue Origin“ во земјината Орбита. Славниот капетан Кирк – иконата на „Ѕвездени патеки“, вчера стана највозрасниот човек што отишол во Вселената.– Секој треба да го направи ова, беше неверојатно!, рече канадскиот актер по враќањето на Земјата.

Официјално, не е соопштено дали Шетнер летал бесплатно или Џеф Безос му наплатил за патувањето.

Актерот на Твитер ја опиша Земјата како „скапоцен камен, топла, сакана, грижлива наша планета“.

Летот на „Blue Origin“ со леталото „New Shepard“ вторпат однесе четири лица во орбитата. На патувањето беа и Одри Пауерс, потпретседателка на „Blue Origin“ одговорна за операции на летовите, како и Крис Бошвизен и Глен де Врис.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој фармер купил млад убав петел за да го замени веќе стариот и изморен петел и да си го обнови кокошарникот. Кога го пуштил во дворот, младиов петел му приоѓа на стариот и му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
43.п.н.е.- Убиен е римскиот оратор, политичар,...
1598.- Роден е Џовани Лоренцо Бернини,...
1863.- Роден е италијанскиот композитор Пјетро...
1894.- Умре Фердинанд де Лесенс, француски...