НАСА објави нови снимки од Месечината

По неколку неуспешни обиди, НАСА ја лансираше својата мегаракета до Месечината, од „Кејп Канаверал“ на Флорида (САД), на 16 ноември.Претставници на НАСА велат дека тимовите на мисијата „Артемис 1“ се задоволни од однесувањето на вселенското летало „Орион“ на патот кон орбитата на нашиот природен сателит и се воодушевени од сликите од вселената.

Вселенското летало со помош на тн. транслунарна инјекција, успешно се движи кон Месечината.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...