НЛО од 2010-та повторно се најде во центарот на вниманието

Џиновскo НЛО фотографирано над Чиле во 2010 година повторно е во центарот на вниманието поради утврдувањето на неговата автентичност.Сликата на која е прикажано блескаво портокалово летало скриено зад облаците е направена од семејство кое било на пикник на Андите во 2010 година. Националниот авијациски центар за известување за аномални феномени (NARCAP) го истражуваше појавувањето уште истата година, но научниците повторно го отвораат случајот како дел од новиот документарен филм кој се обидува да докаже и разоткрие чудни феномени.

Експерт по физика од Универзитетот во Олбани вели: „Овој објект е навистина неидентификуван, па затоа е вистинско НЛО“.Сликата е направена во недела преку ден и на неа се гледа сонцето што сјае низ белите облаци и лента црвеникави облаци од лево, кои обвиткуваат блескав „цврст“ портокалов објект со „интересни површински детали“, се вели во извештајот на NARCAP.

Фотографијата сега беше прикажана во емисијата „The Proof is Out There“ на „History Channel“, каде што експертите утврдија дека никакви ефекти на камерата и заклучија дека објектот е „вистинско НЛО“ – велејќи дека „се приближуваме до вистината.

„The Proof is Out There“ е серијал во кој експерти истражуваат видеа и слики од бизарни глетки снимени од јавноста.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Врти плавуша кај дечкото на мобилен и од таму слуша женски глас:
- Претплатникот не е достапен...
... па оваа реагира:
- Ма немој, краво една, а тебе достапен ти е, а???

*...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
43.п.н.е.- Убиен е римскиот оратор, политичар,...
1598.- Роден е Џовани Лоренцо Бернини,...
1863.- Роден е италијанскиот композитор Пјетро...
1894.- Умре Фердинанд де Лесенс, француски...