Паметен дом за модерно живеење, новo Smart Home решениe во понудата на Телеком

Паметните домови стануваат составен дел од модерното живеење денес, едноставно затоа што го прават животот побезбеден и подобар.

На пазарот секојдневно се појавуваат нови решенија, а овој тренд се очекува наскоро да стане секојдневие и во нашите домови.

Само со неколку уреди можеме да заштедиме електрична енергија, да ги координираме уредите кои веќе ги користиме, да ги нагодиме да го следат нашиот ритам на живеење. Кога нашиот дом станува паметен со помош на технологијата, ние добиваме повеќе слободно време за себе, за своите пријатели, за своето семејство, штедиме ресурси и градиме совесен однос кон животната средина.

Паметните сензори нè алармираат кога прозорецот или вратата на кои се поставени ќе се отвори, со нив вклучуваме и исклучуваме сијалици и со еден клик можеме да ги контролираме сите смарт уреди во домот.

Паметните ЛЕД сијалици, освен што штедат енергија, се нагодуваат според желбата на корисникот и тоа и според бојата и според интензитетот на светлината, а се вклучуваат и исклучуваат преку мобилна апликација. Безбедносната камера важи за еден од најкористените паметни уреди во домот, затоа што овозможува 24-часовен надзор, максимална сигурност и контрола на сè што се случува.

Решениeто за паметен дом кое ги вклучува паметните сензори, сијалиците и безбедносната камера е овозможени од Xiaomi и отсега е достапно во понудата на Македонски Телеком, за 1 денар со договор за фамилијарен буџет со две мобилни линии во Magenta 1 M.

Повеќе информации на https://www.telekom.mk/smart-home.nspxПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе се враќа од школо и му се фали на татко му:
- Тато, денеска за малку ќе добиев петка!
- Како тоа за малку?
- Па така. Доби детето што седеше до мене.

* * *
Оди...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
570.- Во Мека е роден Мухамед, основач на...
1653.- Водачот на Англиската револуција Оливер...
1657.- Англиската флота, под команда на адмирал...
1768.- Умре италијанскиот сликар Каналето, еден...