MChat – прва и единствена македонска апликација за запознавање

Дека и македонските производи можат да ги следат светските покажува најновата и засега единствена македонска мобилна апликација за спојување.Со МЧет, корисниците можат да листаат профили на други корисници, да ставаат лајк или дислајк на корисниците, а доколку двајца взаемно стиснат лајк следи совпаѓање по што можат да започнат со контактирање преку пораки.

МЧет е локациски базирана мобилна апликација што значи корисниците ги прикажува подредени по далечина, а истовремено корисниците можат да се погледнат и на мапа. Точната локација не се открива поради безбедносни и причини поврзани со приватноста на корисниците.

Во самата апликација корисниците можат да ги следат објавите од нивните пријатели, да коментираат на објавите и да читаат актуелни новости, најчесто од забавен карактер.

Користењето на МЧет е бесплатно, а за пристап до привилигирани функции можете да станете и премиум корисник за само 1.49 долари на месец. Апликацијата работи на Android и IOS уреди и може да се преземе од следниве линкови: Google Play (Android) и App Store (iOS)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...