Еncompass - четка за заби која ги чисти за 20 секунди

Еncompass е електрична четка за заби која истите може да ги исчисти за само 20 секунди со помош на уникатниот дизајн во форма на буквата „Ј“.Благодарение на таа форма, наместо да чисти 1-2 заби одеднаш, нејзините четки ги опкружуваат сите страни на горните и долните заби, а се прилагодува според устата на корисникот овозможувајќи контакт на секој заб со влакната.

Влакната вибрираат со точно 100 удари во секунда и се позиционирани да овозможат правилен притисок и интензитет на чистењето, додека тивка пневматска пумпа предизвикува тие да вибрираат спроти забите во процес кој трае само 10 секунди за секоја страна од устата.Бидејќи Encompass четката побарува помалку физичко „четкање“, таа би била корисна и за луѓето со ограничена подвижност, како на пример оние со Паркинсонова болест и сл., а воедно и ја минимизира шансата децата правилно да не ги четкаат забите.

Encompass четката доаѓа во комплет со подлога за полнење, кабел и кутија за патување, а моментално за неа е во тек Indiegogo кампања каде што чини $99 (во однос на регуларната цена од $189 кога ќе почнат испораките во 2020-та).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...