Speak Out: Започни да го менуваш светот со новата опција на Македонски Телеком

  •  Неограничено користење и споделување идеи преку омилените социјални мрежи без трошење на  интернетот од тарифата
  • Активирање на опцијата Speak Out промотивно без дополнителен надомест преку Telekom MK апликацијата

Генерацијата Z е постојано поврзана и практично, живее на интернет. Преку екраните на нивните смартфони и таблети, тие го гледаат светот, споделуваат идеи, создаваат можности и следат што прават нивните врсници во светот. За нив, интернетот е најважната комуникациска алатка и е платформа која им овозможува да бидат чуени. Токму затоа, потребен им е интернет пакет кој ќе ги задоволи овие потреби.

Новата опција Speak Out на Македонски Телеком е наменета за нив, за генерацијата која го менува светот и гради подобра иднина преку технологијата. Затоа, оваа опција на младите корисници им овозможува да ги споделуваат своите идеи, да разменуваат ставови, да креираат промени и да останат поврзани онлајн преку најкористените социјални мрежи Facebook, Messenger, Instagram и WhatsApp, без притоа да потрошат од интернет сообраќајот вклучен во претплатата на нивната тарифа.

Опцијата Speak Out можат да ја активираат сите корисници на тарифните модели Mobile и Magenta 1 мобилни услуги S, M и L, промотивно без дополнителен надомест, само на Telekom MK апликацијата како дел од Дополнителните придобивки достапни со активна е-сметка.

Со активирање на опцијата Speak Out, припадниците на Генерација Z сега можат да го кренат гласот и да бидат чуени, бидејќи имаат можност јавно да ги искажат своите идеи и да ги споделат со луѓето кои им се важни за постигнување на посакуваната промена во светот.

Повеќе информации на: www.telekom.mkПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...