Влезете во светот на ЗОО Скопје преку екранот на вашиот смартфон!

Со Skopje ZOO апликацијата – онлајн билети, дигитална навигација и едукација

Дивиот свет на скопската зоолошка градина може да направи во еден момент да се чувствувате како да сте на сафари во Африка, а веќе во следниот да се најдете очи в очи со австралискиот брадест змеј, добивајќи впечаток дека ги посетувате бескрајните песочни пустини во Австралија. Сигурно досега сте ја запознале нашата Зоолошка градина, но со новата апликација влезот во овој прекрасен свет на животни од сите страни на Земјината топка никогаш не бил полесен и позабавен.Мултинаменската мобилна апликација Skopje ZOO, која ја креираше Македонски Телеком е веќе во функција, а преку неа можете да уживате во едно сосема ново дигитално искуство.

Запознајте ги подобро сите видови животни – со вчитување на QR кодот поставен пред секое живеалиште. Пребарувајте текстуални или аудио содржини, првенствено наменети за најмалите што сѐ уште не знаат да читаат. Без оглед дали се наоѓате дома, на пикник, или во самата Зоолошка градина, со Skopje ZOO дивиот свет ви е на дланка.

Колку пати сте вртеле кругови за да го најдете живеалиштето на мајмуните, или фоките? Сега со дигиталната мапа целото семејство ќе може полесно да се ориентира и да ја најде оптимална рута за посета на омиленото животно.И наместо да го поминете половина од времето резервирано за дружење со семејството во долгите редови пред билетарницата, купете билети онлајн и бидете безбедни во време кога социјалната дистанца е правило.

Преземете ја Skopje ZOO апликацијата во три јазични верзии, едноставна за користење и достапна за сите посетители:

Достапна е во три јазични верзии, а може да се преземе бесплатно од AppStore и Google Play.

Онлајн купувањето билети е достапно и преку веб на следнот линк: https://zooskopje.telekom.mk/

Дигиталното искуство со ЗОО Скопје ќе ви даде еден нов, уникатен поглед на дивиот свет кој живее таму.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Колегите го прашуваат Трпе што и земал на девојката за роденден.
- А бе имаше само 500 денари во новчаникот, да имаше повеќе и тие ќе и ги земев.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...