Нова продавница на Телеком во Ист Гејт: Дигитализацијата на дело!

Футуристички ентериер, комплетно различно корисничко искуство и допир со дигитализацијата од прва рака – накратко, вака изгледа новоотворената продавница на Македонски Телеком во Ист Гејт мол.Уште од самиот влез, може да се забележи дека фокусот на продавницата е да го збогати корисничкото искуство. За првпат, корисниците на Телеком добиваат можност за самопослужување, така што можат да платат сметка, да нарачаат уред или да ги проверат понудите дигитално и на своја рака.

Возбудлива новина е и системот за чекање, кој му дозволува на корисникот да одбере термин кој најмногу му одговара и да добие СМС известување кога најбрзо може да биде услужен.Македонски Телеком одлучи во оваа продавница да не се користат печатени, туку дигитални ценовници, со што ја продолжува мисијата за одговорно еколошко и општествено работење. Идејата ја надополнуваат и зелените еко ѕидови и новиот концепт на зелен плафон (Green ceiling), кој покрај декоративна, има и еколошка функција – на природен начин да го чисти воздухот.

Отворањето на новата продавница е закажано за денеска, 29 октомври. За да го прослави отворањето, Телеком подготви посебна понуда за корисниците: Секој што ќе купи смартфон од оваа продавница ќе добие попуст и до 5.000 денари. Понудата трае од 29 до 31 октомври.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој ранет терорист го однеле во болница со тешка рана во пределот на срцето. Типот преживеал, а докторите се собрале околу него и се чуделе каков медицински феномен е.
- Добро...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1516.- Умре шпанскиот крал Фердинанд Втори и...
1719.- Со обединувње на Вадуц и Шеленберг...
1744.- Умре италијанскиот филозоф, историограф и...
1783.- Во Гренобл е роден Мари Анри Бејл, познат...