Доделена главната награда Opel Corsa од наградната игра „Телеком наградува“

Шаќир Брахими од Скопје е добитник на автомобилот Opel Corsa, главната награда од наградната игра на Македонски Телеком „Телеком наградува“. Шаќир е припејд корисник на Македонски Телеком и денес ги доби клучевите од својот нов автомобил.Во наградната игра којашто траеше од 22.11.2023 до 10.1.2024 учествуваа над 50 000 припејд и приватни постпејд корисници.

Со бесплатно регистрирање преку апликацијата Telekom MK за секоја регистрација учесниците добиваа 5 GB мобилен интернет. За секоја регистрација преку Magenta Moments добиваа 500 Magenta Moments срца, коишто можат да ги искористат за активирање поволности од нашите партнери.Освен главната награда, Opel Corsa, Македонски Телеком доделуваше и по еден T Phone смартфон дневно, со што вкупно се доделени 50 TPhone смартфони.

Сите добитници се објавени на веб-страницата на Македонски Телеком.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1193.- Умре арапскиот државник и војсководец...
1461.- Во англиската „Војна на ружите“ Едвард од...
1678.- Роден е италијанскиот композитор и...
1789.- Во Њујорк е свикан првиот Конгрес на САД....