Излезе Corel DRAW X4

Corel го издаде новиот професионален програмски пакет за обработка на 2D графика под називот Corel DRAW Graphics Suite X4.

Со над 50 нови и значително зголемени можности, Corel DRAW Graphics Suite X4 им овозможува на корисниците со помош на алатките, помошните средства и влевајќи им повеќе доверба да спроведат различни проекти од цртање на лого, веб- графика и дизајн, прелом на страници, обработка на слики и илустрација со векторска графика.

Во основниот пакет влегуваат Corel DRAW X4, Corel PHOTO-PAINT X4, Corel PowerTRACE X4 и Corel CAPTURE X4 апликацијата.

Од дополнителните материјали во пакетот доаѓа со совети од професионалци, видео курс на ДВД, колекција од 10.000 избрани цртежи, сликички и дигитални фотографии. Некои од новините во самиот софтвер се препознавање на фонтот, контрола на слојот за секоја страница посебно, интерактивна алатна лента, 80 нови модели, како и алат за размена на иде меѓу корисниците и тимовите под називот ConceptShare Integration.

„При развојот на новата верзија на Corel DRAW Graphics Suite се консултиравме со корисниците од различни индустриски гранки. Набљудувавме како работат, добивавме повратни информации од нив за тоа како да го подобриме и олесниме процесот на работа во него“, изјави Џерард Метралиер, директорот на продукт менаџмент на Corel.

{Д.Т}Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...