Windows Update не функционира на IE8

Првата бета верзија на Internet Explorer 8, која минатата недела ја објави Microsoft, меѓу другите бројни багови како што се уривање и неправилно прикажување на интернет страниците, покажала и дека е некомпатибилна со Windows Update. При посетување на овие страници со новиот IE, ќе добиете порака дека страницата не работи со моменталниот web browser и дека треба да ја посетите со Internet Explorer 5 или некоја друга верзија.

Овој проблем може да се заобиколи ако се користи опцијата „Emulate IE7“ во оваа верзија на Internet Explorer, која е ставена за компатибилност, но бара рестартирање на програмата. Вреди да се спомне дека Microsoft планира да им овозможи на web дизајнерите да ја вклучат овие опција со користење за тоа предвидениот таг на страниците, но секако во сегашната верзија оваа можност поради нужното рестартирање е бескорисна.

(Д.Т)Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Твојата девојка изгледа ужасно! - му вели таткото на синот.
- Го знам јас тоа, ама со твојот стар автомобил неможев да најдам ништо подобро
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На...
Верски календар
На денешен ден
1535.- Британскиот филозоф и државник сер Томас...
1867.- Под притисок на Канаѓаните, британската...
1871.- Рим стана престолнина на Обединета...
1960.- Формирана е обединета и независна...