Биди модерен читај книга

Второто издание на Фестивалот на европската литература „BookStar“, во организација на издавачката куќа „Антолог“ од Скопје, е најавено од 24 октомври до 11 ноември.Во пресрет на фестивалските настани, тимот на „Антолог“ направи неколку читачки акции на делата што ќе бидат промовирани на фестивалот, и тоа во автобусите на ЈСП – Скопје и во Градскиот трговски центар.

Случајните минувачи што имаа можност да присуствуваат на читањето беа изненадени, но ја поддржаа идејата на фестивалот да го врати во мода читањето.

Благодарност до студентите од ФДУ Елена Кузманов, Стефанија Митовска, Томислав Давидовски и Дарко Ристовски, кои помогнаа да се реализираат акциите.

Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
После подолго време дошол поп во некое градче. Се собрале полно луѓе за да се исповедаат.
- Попе, јас 12 пати го мамев маж ми.
Пресметува нешто попов и вика:
- Ти забранувам 3...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1547.- Умре шпанскиот освојувач Ернан Кортес, кој...
1804.- Наполеон Бонапарта за францускиот цар...
1805.- Во битката кај Астерлиц, позната како...
1814.- Умре францускиот писател Донасјен Алфонс...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби