ВИДЕО: Канаѓанка фрли стол од зграда врз улица полна луѓе

Жена во канадскиот град Торонто фрли стол од висока зграда на улица полна со луѓе и возила.

Откако видеото со „шегата“ се најде на интернет и собра повеќе од 700.000 прегледи, го привлече вниманието на полицијата, која ја повика жената да им се предаде кај надлежните.

Властите го знаат идентитетот на девојката и веќе ѝ е јавено да се пријави во полиција.

Столот бил фрлен врз една од најпрометните улици во Торонто, но при инцидентот нема повредени.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Зошто плавуша седи на радијатор?
- Го влажни воздухот!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ информира дека автопатот Миладиновци – Штип, секција Миладиновци – Кадрифаково и Кадрифаково – Миладиновци не е...
Верски календар
На денешен ден
1827.- Во Виена умре Лудвиг ван Бетовен,...
1859.- Роден е англискиот писател Алфред Едвард...
1868.- Роден е Ахмет Фауд Паша, кој како Фауд...
1874.- Роден е американскиот писател Роберт Ли...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби