Јагуар повреди жена во зоолошка кога се обидела да направи селфи

Јагуар повреди жена во зоолошката градина во близина на Феникс во Аризона, откако ја пречекорила оградата за да направи селфи, се наведува во соопштение од зоолошката градина во кое се додава дека мачката поради тоа нема да биде успиена.

– Сакала да направи селфи или да го слика животното, па ја пружила раката кон кафезот, така што животното ја зграпчило, изјави портпаролот Рурал Метро Фире.

Зоолошката градина соопшти дека женката јагуар никогаш не го напуштила кафезот и дека инцидентот се истражува.

Портпаролката Кристи Морком, пак, рече дека сите кафези се опкружени со ограда, оддалечена од нив неколку метри.

– Треба да се прекачите преку неа. Не е тоа толку лесно. Тоа се диви животни, оградени со причина, истакна Морком.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби