Вклучи се во #TrashTag најдобриот предизвик на социјалните мрежи

Конечно еден предизвик со кој што ќе направиме позитивна промена во средината каде што живееме. По многуте глупави, а воедно опасни предизвици кои секојдневно ги гледаме на социјалните мрежи #TrashTag предизвикот е убаво и корисно освежување.Како да се вклучиме?

Мошне едноставно! Прво правиме фотка од некое место на кое очајно му е потребно чистење, чистиме и потоа повторно правиме фотка од завршената работа!

За нашата среќа или подобро кажано несреќа, површините на кои што им треба чистење ги има на секој чекор, па нема да биде воопшто тешко да се најде соодветен тагет. Останува само добрата волја и мотивираност!

What is #TrashTag?

People across the globe are coming together to clean up their communities and the planet, with before and after pictures going viral with the word #TrashTag

Posted by Channel 4 News on Monday, March 11, 2019Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Еден човек доаѓа во едно село, среќава двајца селани на сред село и му се обраќа на едниот.
- Каде е кметот?
- Сее!
- Сее? Сред зима?
На тоа се надвоврзува другиот селанец:
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби