По 27 минути во клиничка смрт напишала: Тоа постои!

Тина Хајнс била клинички мртва 27 минути, па откако се вратила во живот, побарала пенкало и хартија… Напишала само едно нешто: „Тоа постои”.

Кога ја прашале на што мисли, таа само погледнала нагоре…Потоа раскажала дека кога срцето ѝ застанало, го видела рајот. Претходно, Тина со сопругот бил на планинарење во Феникс, Аризона, САД, каде што се случила незгода и таа била тешко повредена. Болничарите потоа, за 27 минути се обиделе да ја оживеат шестпати, пишува интернет-страницата „АЗ фемили“.

– Беше толку реално, боите беа така живописни… И, во еден миг, видов силуета за која сум сигурна дека беше Исус, кој стоеше пред црни порти зад коишто пак, се наѕираше силна жолта светлост, раскажува Американката.Нејзината внука Меди Џонсон и верува, па на зглобот си ги тетовирала зборовите на тетка и – „Тоа постои”, на истиот начин на кој и биле запишани.

– Нејзината приказна е премногу реална за да не ја споделам со вас. Тоа ми даде посилна верба во мојата вера, напиша Меди на Инстаграм.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Патролира цајкан навечер по парк, кога гледе мрда некоја грмушка.
- Кој има таму викнал, и излегува гол дечко. Што правиш таму?
- Еве е..м
- Опаа, на јавно место, ај казна 1000...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби