Морнарицата на САД ја потврдила веродостојноста на три НЛО видеа

Воени видеа на војската на САД кои прикажуваат снимки на ,,неиндетификуван летечки феномен“, т.е НЛО (неидентификуван летечки објект) според извештајот на морнарицата на САД се автентични.Видеата за прв пат биле прикажани во јавноста во 2017-та од страна на New York Times и академијата за науки и уметности To The Stars, НЛО организација ко-формирана од Том Делонг, поранешен фронтмен на бендот Blink-182.

Да појасниме, новиот извештај не значи дека морнарицата тврди дека се работи за вистински вонземјани, туку едноставно за неидентификувани и необјаснети летала кои најверојатно имаат потекло од Земјата.

Едно од видеата датира од 2004-та и на него е прикажан непознат објект кој одеднаш се појавува на висина од 24км. и потоа се насочува кон морето, застанувајќи на висина од 6км. каде што лебди.

Друго, пак, прикажува снимка од воен авион снимена во 2015-та каде непознат објект поминува под него со екстремно голема брзина.

Видеата никогаш не биле наменети за јавноста и не биле официјално објавени, пред тоа да го направат New York Times.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Психијатар му вели на пациентот:
- Веќе сте целосно здрав. Можете слободно да си одите дома.
- Колку жално. Цела година бев Арнолд Шварценегер, а сега сум никој и ништо.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...
Верски календар
На денешен ден
1422.- Умре францускиот крал Шарл ВИ, кој на...
1556.- Во Венеција умре Пиетро Аретино,...
1760.- Роден е јапонскиот сликар Кацушика...
1772.- Роден е англискиот писател и мислител...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби