Со едно споделување до ГРАТИС КУРС за една од програмите на „Џолев и уметностите”

Традиционално осма година по ред ја продолжуваме соработката и доделуваме гратис курс за една од програмите на Школата за уметност и дизајн „Џолев и уметностите“.Пријавувањето на дванаесетте програми кои со настава започнуваат на 19ти октомври е во тек. Повеќе за програмите и предавачите можете да погледнете на:

-Курс по фотографија

-Обука за филм и филмски актер

- Курс по цртање и сликање

- Курс за кроење и шиење
Сите читатели на Идивиди кои ќе ја споделат јавно (направат public shаre) оваа вест од фан-страната на Идивиди на својот профил на Facebook и под постот ќе оставaт свое име, презиме и програма (пр. Име Презиме - Курс по фотографија, или било која друга програма) стануваат потенцијален добитник и учесник на една од активните програми кои може да ги погледнете на официјалната веб страна.

Добитникот ќе биде објавен во четврток, 17ти октомври.- Отворени сме за сите креативци од сите генерации кои сакаат да се занимаваат професионално или рекреативно со дизајнот и уметностите. Покрај редовните курс програми, продолжуваме и со едногодишните академски програми (Академија за Визуелни уметности, Академија за Моден дизајн и Академија за Продукт дизајн) кои изминатите неколку години се алка кон професионалниот развој и почеток на кариера на многу млади креативци - додаде Дејан Џолев, основач и сопственик на „Џолев и Уметностите“.Повеќе за „Џолев и Уметностите“ на официјалната веб страна и Facebook страна.

Контакт: 071 240 598Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
-Од што умре Вашата прва жена? - судијата го прашува осомничениот.
-Јадеше отровни печурки.
-А како почина вторта?
-И таа јадеше отровни печурки.
-Немојте да ми кажете дека и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица (врска со Р1307 Царина – врска со А3 и...
Верски календар
На денешен ден
1443.- Роден е италијанскиот свештеник Џулијано...
1560.- Умре францускиот крал Франсоа Втори, кој...
1771.- Во Падова умре Џовани Батиста Моргањи,...
1791.- Во Виена умре Волфганг Амадеус Моцарт,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби