ФОТО: Не е тоа што мислите

Брегот на една од плажите во Калифорнија преку ноќ беше преплавен со илјадници црви.

Она што привлече најголемо внимание кај локалните жители, несомнено е формата на овие црви, која потсетува на машки полов орган. Токму затоа многумина веднаш ги нарекоа пенис-риби.

Црвите, чие што природно живеалиште е во морските длабочини, биле исфрлени на брегот по неодамнешната бура која го зафати регионот. Ваквата појава можеби е новост во Америка, но во суштина мошне често се забележува на плажите во Јапонија, Јужна Кореја и Кина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби