Некои би го нарекле „папучар“, но неговиот потег одушеви многумина

Еден Кинез стана вистински херој на интернет и светски хит поради своето однесување и внимателност кон сопругата.

Имено, на објавената видеоснимка од безбедносните камери се гледа како, додека двојката чека во болница, во еден миг жената снеможува да стои, па мажот клекнува на коленици, за да ѝ послужи како столче. 3абележливо е и дека таа е бремена.

На снимката се гледа и како луѓето кои претходно ги зафатиле столчињата, гледаат во своите телефони и слично, па не им паѓа на памет да ѝ го отстапат местото на трудницата. Полицијата во објавата на снимката образложи дека таа е објавена со цел да допре до свеста на оние кои просто не гледаат околу себе.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби