Продавница за секс-играчки нуди замена за несаканите подароци

Компанијата за секс-играчки „Лавхани” објави понуда за замена на несаканите новогодишни подароци, за нивни производи. Заменетите предмети ќе одат во добротворни цели, односно наменети за бездомниците во Лондон.-Со секс-играчки ќе се здобијат само првите илјада луѓе, кои сакаат да се ослободат од несаканите божиќни подароци. Тоа може да бидат книги, облека, ди-ви-дија, но сè тоа треба да биде одлично сочувано. Замената ќе се врши крај брегот на Темза во лондонскиот кварт Саутбенк, известуваат од британската компанија.

Највисоката цена на секс-подарокот, сепак, мора да биде најмногу 60 фунти.

Организаторите на настанот истакнуваат дека така сите ќе бидат задоволни: „Бездомниците ќе имаат корист од подарените предмети, а дарителите ќе се насладуваат на сексуални „занимации“ во најздодевните и студени месеци на годината“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби