Романка на 42 години го роди своето 20-то дете

Џорџиана Вакару, 42-годишната Романка, на почетокот од годината по 20. пат стана мајка.

– Сите 20 деца се здрави и тоа многу ме радува. Одлично е да се биде мајка на 20 деца, тие ми помагаат, ние сме многу сплотено семејство, истакна Вакару.Таа додаде дека само едно дете го напуштило семејниот дом, откако се оженил, додека другите 19 деца живеат со неа и сопругот во селото Котенеш.

Вакару истакна дека прима детска помош, а нејзиниот сопруг во текот на пролетта и есента по месец-два работи во странство.

Во последните 20 години Вакару била бремена речиси секоја година.

– Ако господ сака да имам уште деца, нема да се противам,изјави Вакару. Во Романија има уште едно семејство, кое има 18 деца.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби