Биле себични и непримерни во супермаркет, па сега добиваат закани по живот

Двојка од Канада го купувала огромна количина месо во супермаркет, предизвикала метеж, па сега живее во страв, поради тоа, како што велат, добиваат бројни закани, па дури и по живот.

Ден Маркоти и неговата девојка викендов биле снимени како ја полнеле количката колбаси, шунка и други месни производи. И тоа видео било објавено како дел од вестите дека луѓето купуваат за да се справат со корона-кризата.

Но, тие двајцата, според многумина, практично „се тркале” со другите купувачи, „земајќи им ги од пред нос последните примероци“, се фалеле со тоа, па го навлекле гневот на себе.

Работата отишла дотаму, што сопствениците на трговскиот објект ги обвиниле за создавање паника при и онака тешката состојба со коронавирусот. Потоа следело и ограничување на купувањето.

Маркоти си ја признава грешката… Вели дека тоа го направил поради „анксиозност од корона-кризата“.

– Сега сите знаат кој сум, па добивам и смртни закани. Не се јавувам на телефон, а може да ја изгубам и работата. Моја родена мајка се срами од мене, рече тој за тамошните медиуми.

Маркоти, како знак на каење, донирал 1.000 долари за храна во банка во Лејк Кантри.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби