Русинка „се врати од мртвите“

Повозрасна жена „се врати од мртвите“ по цела ноќ мината во мртовечница во помало место во Курската Област, во западна Русија, што секако, ги изненадило болничарите и одговорните во здравствената установа.Зинаида Кононова (81) била прогласена за мртва по операцијата на дебелото црево. Сепак, седум часа подоцна, околу 8:00 часот наутро, вработена во мртовечница била вџашена кога ја видела старицата како лежи на подот.

И возачот на брзата помош се изненадил кога ја слушнал болничарката како повторува: „Бабо, легнете, бабо, останете мирни“… Кога се разбудила на масата за обдукција, жената се обидела да се исправи, но тогаш паднала на подот.

Зинаида е пренесена во одделот за интензивна нега во болницата и нејзиното семејство било известено оти таа е жива и дека настанала грешка. Новиот извештај говори дека старицата била клинички мртва 15 минути, а потоа „буквално се вратила од оној свет“. Во меѓувреме, таа е пренесена во друга болница, во градот Курск за натамошно лекување.

Семејството планира да ја тужи болницата во Горшеченскиот Округ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби