Украинка се прошета по крилото на авион

Патничка од лет на релација Анталија – Киев, „се прошетала“ по крилото на авионот, го отворила излезот за итни случаи и оттаму влегла внатре, соопшти компанијата „Интернејшнл ерлајнс“ од Украина.

Необичниот настан се случил пред авионот да полета. Командантот на летот, во согласност со упатствата, веднаш ги известил Службата за безбедност во воздухопловството, Граничната служба, полицијата и медицинскиот пункт на аеродромот Бориспол.

Жената била трезвена, а авиокомпанијата ја смести на својата „црна листа“ на патници, на коишто им се забранети услугите на таа компанија.

Полицијата и лекарите се обиделе да ја разјаснат причината за оваа постапка, но не добиле соодветен одговор. Наводно ѝ било многу топло. Утврдено е дека жената не била под дејство на алкохол или наркотични средства. Таа се враќала од одмор со сопругот и двете деца.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Плавуша во продавница.
- Добро утро, имате маргарин?
- Имаме "Добро утро"!
- Добро утро, имате маргарин!!?
- Имаме "Добро утро"!!!!!
- Добро утро, имате маргарин!!!!?
-...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби