Изгубено куче минало 60 километри и се вратило дома

Сопственик на куче го заборавил своето милениче на бензинската пумпа, но по 26 дена и минати 60 километри далеку од домот, тоа се вратило во својата куќа.

Кучето Доу Доу, инаку на возраст од седум и пол години, случајно го оставиле на бензинска пумпа во Кина. Семејството дури по неколку часа забележало дека тој не е во автомобилот. Потоа, животното речиси цел месец се обидувало да стигне до сопственикот, кој сепак, признава дека изгубил надеж дека некогаш пак ќе го види своето куче.

Кога се вратило дома, миленичето било целосно исцрпено и валкаво. Кију, сопственикот на кучето, изјави дека претпоставувал дека Доу Доу останал во автомобилот додека тој и неговата сопруга го барале детето, кое претходно за кратко се изгубило. Следниот ден се вратиле да го земат кучето на бензинската пумпа и го барале миленичето два часа, но се откажале.

– Се надевавме дека преживеало и дека го посвоил некој човек со добро срце, вели Кију за „Кијунжијанг њуз“.

Кога Доу Доу се ​​појавил на прагот по речиси еден месец, бил непрепознатлив. –

 Имаше изгубено тежина, но сепак беше оној стариот. Тоа се забележуваше во неговите очи. Тој сјаеше, додаде Кију.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

- Што се случува кога две плавуши трчаат една кон друга?
- Се крши огледалото.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1799 - Умре Пјер - Огистен Карон де Бомарше,...
1800.- Умре рускиот генералисимус Александар...
1803.- Велика Британија и објави војна на...
1804.- Наполеон Бонапарта се прогласи за цар на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби