Хотел за камили – успешен проект во Саудиска Арабија

Саудиска Арабија го има првиот хотел во светот кој служи за згрижување камили. Имено, додека ја извршуваат својата секојдневна работа, Саудијците кои се наоѓаат близу хотелот „Татман“, можат да ги остават своите камили во ова пустинско одморалиште.Местото располага со 480 „соби“, за по една или две камили. Престојот со „полн пансион“ вклучува храна за камили со додаден јачмен и чини околу 100 долари за ноќ. Млекото се доплаќа дополнително, по 27 долари од ден.

– Овде се нудат услуги кои опфаќаат медицински прегледи, чување и обезбедување на камилите. Тоа прави да се чувствувате безбедно, а вашите камили – удобно. Сепак, полната понуда чини повеќе од 1.000 саудиски ријали наместо 400, додаде Ел Давсари, корисник на услугите на „Татман“.

Инаку, камилите мора да поминат лекарски преглед за сопственикот да ги регистрира во хотелот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на метеорологијата
1309.- Папата Клемент Петти ја премести папската...
1616.- Во Сратфорд на Ејвон умре Вилијам...
1801.- Незадоволните дворски офицери го убија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби