Job Fair - Првиот чекор кон твојата кариера

Бордот на Европски Студенти по Технологија (БЕСТ) – Скопје со особена чест Ви го најавува деветнаесеттото издание на Саем за ВРАБОТУВАЊЕ И КАРИЕРА - Job Fair 2024, кој ќе се одржува од 15 до 19 април.

Job Fair е настан кои ги поврзува студентите и компаниите на едно место. Овогодишното издание ќе се одвива со физичко присуство во техничко-технолошкиот кампус, каде секоја од нашите партнер компании ќе може да се запознае со студентите од техничките кампуси!

Job Fair не само што е најголемиот настан кој БЕСТ Скопје го организира, туку е одлична можност за секој студент да ги надгради своите професионални вештини, да извлече вредни информации околу индустријата, но пред сè, да се запознае со претставници од компании кои ќе му помогнат полека да се вклучи во пазарот на трудот.

Се гледаме на техничко-тенолошки кампус од 15 до 19 април.

За повеќе информации посетете ја официјалната веб страна www.jobfair.org.mkПрочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Црногорецот му раскажува на внукот како на времето храбро се бореле со Турците.
- "Ми ка соколови низ Цетиње, а Турци ка пизде за нама"
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Ден на Царинската служба на Република...
1629.- Роден е холандскиот астроном, математичар...
1685.- Умре англискиот писател Томас Отвеј, чии...
1759.- Умре германскиот композитор Георг Фридрих...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби