Не многу познати места кои вреди да се посетат во 2019-та

Благодарение на сè поевтините и подолги летови, некои далечни дестинации кои порано не било едноставно да се посетат, сега сè повеќе ни се на дофат на рака.

Еве некои дестинации кои според booking.com вреди да се посетат во 2019-та, бидејќи се прекрасни,  но досега постојано биле „под радарот“ на сите.

Информациите се добиени од над 163 верификувани рецензии од гости и истражувања од 21 500 патници кои пропатувале низ 29 земји.

1) Местиа, ГрузијаОваа локација каде туризмот е спонзориран од државата е совршена за активните планинари.

2) Кигали, РуандаKигали, кое го има прекарот „Земја на илјада планини“, е едно од ретките места во светот каде можат да се видат дивите планински горили кои живеат во националниот парк. Самиот град е еден од најбезбедните во Африка, а е блиску до националниот парк Акагера каде може да се оди на сафари.

3) Бакалар, МексикоСпоред booking.com, Бакалар лесно може да ја стекне популарноста на Малдиви. Во 17-тиот и 18-тиот век истиот бил прибежиште за пиратите.

4) Узарзат, МарокоПознат како порталот кон Сахара, Узарзат е лоциран јужно од планините Атлас.

5) Вади Рум, Јордан„Вонземската“ естетика на оваа пустина можеби ќе ја препознаете од сетовите на некои познати научно-фантастични филмови како "The Martian," "Rogue One: A Star Wars Story," и "Prometheus."

6) Нуса Пенида, ИндонезијаИндонезиските острови се постојано популарни – Бали привлекува околу 7 милиони туристи годишно. Но, помалку познатата Нуса Пенида е многу потивка алтернатива на популарните острови, со подеднакво прекрасни плажи и природни убавини.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе добил слаба оцена по географија.Кога дознал
татко му решил да му помогне на синот.Го земале глобусот и ....
-Тате,каде се наоѓа Атлански Океан?
По кусо вртење на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 15 јули 2019 (МИА) – Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е...
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е сер Џошуа Рејнолдс, англиски...
1872.- Роден е Раул Амундсен, норвешки поларен...
1885.- Воспоставена е британска колонијална...
1940.- Адолф Хитлер ја издаде директивата...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби