8 дестинации за незаборавна венчавка од соништата

За паровите кои уживаат во патувањата и авантурите, дестинациските венчавки нудат прекрасни видици и уникатни места кои традиционалните локации често ги немаат.

Еве дел од најдобрите луксузни места за овој тип на венчавка во светот:

1) Alila Diwa Goa, ИндијаЛоциран по должината на плажата Гонсуа во Дива Гоа на западниот брег на Индија, Alila Diwa Goa е дом на многу места каде може да се одржуваат свадби. Паровите, на пример, можат да се венчаат под 200 години старо банјан дрво, во балска сала итн.

2) Angsana Velavaru, Малдиви

Оваа локација има три прекрасни места за свадби – во павилјон со стаклени ѕидови, на плажата под сонцето или ѕвезденото небо, или пак под водите на Индискиот океан.

3) Ayana ресорт, Бали, ИндонезијаОвој ресорт во Бали е познат по свадбените церемонии кои се одвиваат за време на залезот на сонцето, како и по големиот број на свадбени планери и пакети со понуди за паровите за свадба по сечиј вкус.

4) Bvlgari ресорт, Бали, ИндонезијаТука паровите можат да се венчаат на транспарентна платформа која лебди на површината на базен над Индискиот океан, позната под името Water Wedding (водена свадба).

5) Cowort парк, Лондон, АнглијаПаркот Cowort се простира на површина од 240 акри и се наоѓа на само 45 минути возење од Лондон. Познат е по бујните градини, рустичната штала и ресторанот со Мишелин ѕвезда.

6) JW Marriott, Венеција, ИталијаЛоциран на приватен остров, овој ресорт нуди романтичен поглед на венециската лагуна, бујни градини и маслинови градини стари со векови.

Тука има и ресторан со Мишелин ѕвезда, а свадбата може да се изведе во камена црква од 19-тиот век, или на надворешната тераса.

7) Otahuna Lodge, Нов ЗеландOtahuna Lodge е реставриран Викторијански замок кој се наоѓа под базата на антички вулкан, и е најголемата приватна историска резиденција во Нов Зеланд.

8) Sunset Key вили, ФлоридаЛоцирани на остров половина километар од Ки Вест, Флорида, овие вили се популарна дестинација за свадби кои можат да се одржат на плажа, градина, ресторан, јахта и сл.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Стојат две плавуши на различни страни од реката кај што нема мост и се довикуваат :
1П:Како да дојдам од другата странаааа ???
2П:Па од другата страна сииии !!!!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. АМСМ препорачува прилагодена брзина на движење, почитување на поставената сообраќајна сигнализација и исклучително...
Верски календар
На денешен ден
1778.- Во Ерменонвил умре Жан Жак Русо,...
1860.- На брегот на Јапонското Море близу до...
1877.- Роден е Херман Хесе, германски писател....
1881.- Во Вашингтон е извршен атентат врз...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби