Спектакуларни хотелски базени низ светот

Хотелите нудат разни поволности како релаксирачки спа услуги, ресторани со 5 ѕвезди и целосно опремени фитнес центри. Но, една од највпечатливите понуди се базените.

1) Висечките градини на БалиОвој двоен базен се наоѓа во „Висечките градини на Бали“, во близина на Убуд, Индонезија.

2) Планината Џејд„Бесконечните базени“ на планината Џејт на карибскиот остров Св. Луција нудат прекрасен поглед на островот.

3) Palazzo MatteottiГолемиот затворен базен во Palazzo Matteotti во Милано, Италија, има необична футуристичка естетика.

4) Four Seasons Safari Lodge SerengetiБазенот во овој хотел во Танзанија нуди поглед на локација каде слоновите често доаѓаат да пијат вода

5) InterContinental Festival CityБазенот „излегува“ од конструкцијата на хотелот и на пливачите им дава поглед на она што се случува под нив.

6) 1 Hotel на Бруклинскиот МостБазенот на кровот на 1 Hotel нуди прекрасен поглед на Менхетн.

7) Shangri-La хотелот во ЛондонОвој затворен базен лоциран во The Shangri-La хотелот во Тhe Shard во Лондон нуди поглед од височина на градот кој го одзема здивот

8) Homestead ресортЛоциран во Мидвеј, Јута, се работи за геотермално загреан базен во кратер.

9) Хотел Du Cap-Eden-RocОвој хотел кој се наоѓа на југот на Франција има прекрасен базен на раб од карпа

10) Cambrian AdelbodenСместен на Швајцарските Алпи, хотелот има загреани отворени и затворени базени во кои може да се плива и релаксира во текот на целата година

11) St. Regis Lhasa ресортОвој базен во Тибет целиот е позлатен.

12) Grand Hotel TremezzoThe Grand Hotel Tremezzo има базен во езерото Комо кој нуди неверојатен поглед на планините.

13) Hacienda Na Xamena, ИбицаОвие каскадни базени се наоѓаат на врв на карпа.

14) Хотелот СилоБазенот на кровот на овој базен нуди уникатен поглед на Кејптаун, Јужна Африка

15) Островот ЛаукалаБазен на три нивоа со „базен во базен“ има во приватниот ресорт на островот Лаукала во Фиџи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби