Нови Сад меѓу 10-те градови со најдобри божиќни панаѓури во Европа

Нови Сад јa освои десеттата позиција меѓу 24 најдобро опремени и украсени божиќни градови во Европа, според гласањето на порталот „European Best Destinations”.

На прво место за Новата 2020-та година е унгарската престолнина Будимпешта.

Инаку, меѓу посетителите на страницата од Велика Британија, Русија и Бразил, српскиот „Новосадски Винтерфест” се наоѓа меѓу трите омилени божиќни панаѓури. Распеаната елка, купот со сено за детски игри и овошната кочија, се оценети како најинтересни атракции на фестивалот.

Во изборот учествувале речиси 290.000 луѓе од 116 земји ширум светот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Неискусна девојка го прашува момчето:
-Мили, какво ти е тоа испакнување на панталоните?
-Тоа е бубрег мила.
-Ох, толку сум загрижена за тебе. Да не имаш камен во бубрегот?
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1265.- Првпат е свикан англискиот Парламент со...
1327.- Англискиот крал Едвард Втори го принуди...
1649.- Заробениот крал Чарлс Први на крајот на...
1667.- По 13-годишните борби Русија ја порази...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби